Від початку жнивної кампанії аграрії Черкаської області зібрали понад 258,7 тисяч тонн озимих зернових із площі майже 61 тисяча гектар. Загалом поля області засіяно на площі майже 346 тисяч гектар: озимою пшеницею, ячменем, житом та ріпаком. Про це повідомив під час зажинок у Канівському районі голова ОДА Юрій Ткаченко.

— Ми очікуємо добрий урожай, аби тільки погода дала можливість вчасно зібрати його, — зауважив очільник області. — Темпи збору озимих культур нарощуються: якщо ще на минулому тижні за добу обмолочували по 5 тисяч гектарів поля, то вже зараз — по 13 тисяч. Середня урожайність озимої пшениці наразі сягає 47 центнерів з одного гектара , минулого року — 46 центнерів. Не хотілося б загадувати наперед, але є сподівання, що далі цей показник збільшуватиметься. Якщо на початку жнив збору врожаю заважали дощі, то зараз погода лише сприяє цьому.

Серед особливостей нинішніх жнив, за словами Юрія Ткаченка, є те, що посіви достигають нерівномірно. На це вказує кілька причин: різні сорти та погодні умови, та у зв’язку з виляганням посівів через дощі та буревії у квітні-травні. Аграрії застосовують індивідуальний підхід до технології збирання.

Під час нинішньої жнивної кампанії на ланах працює дві тисячі зернозбиральних комбайнів, переважна частина з яких — високопродуктивні, понад чотири тисячі тракторів та майже 1,5 тисячі іншої сільськогосподарської техніки.

За даними Департаменту агропромислового розвитку по Черкаській області станом на 16.07.2014:

  • озимих зернових культур намолочено 239,9 тисяч тонн, середня урожайність — 43,7 ц/га (на площі 54,9тисяч гектарів, що становить 23,1 %);
  • озимого ячменю — 101,4 тисяч тонн, середня урожайність — 39,5 ц/га (обмолочено на площі 25,7 тисяч га – 92,1%);
  • озимої пшениці — 138,5 тисяч тонн, середня урожайність — 47,4 ц/га (обмолочено на площі 29,2 тисяч га, що становить 14,0 %);
  • озимого ріпаку — 77,5тисяч тонн, середня урожайність — 26,6 ц/га (обмолочено на площі 29,2тисяч гектар, що становить 71,1%);
  • ярого ячменю зібрано 9,40  тисяч тонн на площі 2,69 тисяч гектар, що становить 4,9 %, з середньою урожайністю 34,9 ц/га;
  • гороху зібрано з площі 3,0 тис.га — 38,7%, намолочено 9,4  тис.тонн, з середньою урожайністю 31,4 ц/га.

За інформацією начальника управління агропромислового розвитку Шполянської райдержадміністрації Андрія КУНЦЯ, на території Шполянщини жнивна кампанія триває біля двох тижнів. За цей період господарствами району на 100% зібрано озимий ячмінь, яким було загалом засіяно 1355 га. За оперативними даними зібрано більше 5 тис. тонн з середньою урожайністю 38ц/га. Завершується обмолот озимого ріпаку (95%) — намолочено більше 10 тис. тонн з середньою урожайністю 27 ц/га. Розпочали молотити ярий ячмінь (32%) та озиму пшеницю (32%). Відповідно урожайність становить 36 ц/га та 50ц/га, ці показники поступово змінюватимуться. Налічується також до 1000 га полеглих від негоди хлібів, що дещо знизить кількість урожайного намолоту.

Андрій Кунець відмічає непоганий урожай 2014 року, який дорівнюватиме торішньому, а минулого року Черкащина, як відомо, зайняла перше місце в Україні по збору врожаю.

Дані сформовано за результатами моніторингу результатів жнив у 27-ми сільськогосподарських підприємств, які входять в коло статистичних звітуючих. Найуспішнішими у зборі урожаю-2014 року є Група компаній «ЛНЗ», СПОП «Відродження», СТОВ «Лан», СПОП «Агропрогрес», СТОВ «Іскрене», СТОВ «Агроспілка», ТОВ «Урожай».

Підготувала Наталія СТОРЧАК

Our website is protected by DMC Firewall!