Працівниця на зборі врожаю огірків Леся Пересунько

Працівниця на зборі врожаю огірків Леся Пересунько

Професійний досвід 

Європейський рівень

   Вперше на Шполянщині за часи незалежності України зафункціонував овочевий бізнес на пристойному рівні. У Водяному на базі сільськогосподарського підприємства СТОВ «Урожай» вже другий рік поспіль вирощують овочі на земельній площі у 32 гектари. Ідея започаткування нового напрямку виробництва належить голові наглядової ради СТОВ «Урожай» Олександру Ржевському, який плекав її не один рік. Але з власного досвіду розуміючи, що успіх прямо залежить від правильних підходів, спочатку спеціалістами були вивчені всі необхідні технології, переважно закордонні. Ключову роль у виконанні всіх поставлених завдань виконує тут головний агроном Юрій Плосконос.

   Водний резервуарЩо не кажи, а в прислів’ї «Як човен назвеш, він так попливе» таки є велика доля істини. Водянський СТОВ «Урожай» нині може похвалитися справжнім високим і якісним урожаєм!

  Сектор вирощування овочевої продукції — справа, яка найбільше логічно притаманна сільській місцевості України, адже і ґрунти, і кліматичні умови завжди сприяли високим врожаям на нашій українській землі. Тож у Водяному нині чи не найкращі умови для відкриття нової лінії сільськогосподарської діяльності, яка допоможе і годувати населення, і робочими місцями його забезпечувати, і дохід пристойний отримувати. Нині на плантаціях трудяться близько 30 осіб — працівники не лише із Водяного, а й з Лип’янки, Кавунівки, Шполи. Ближче до розгортання сезону робочий штат ще більше поповниться. Роботи активно розпочинаються у квітні з посадки розсади та посівного матеріалу, згодом — сапка, тепер уже триває збір перших достиглих овочів — огірків.

Сергій Рева організатор виробництва   На підприємстві панує атмосфера ідеального порядку і сучасних технологій, на території видніються колоритні дерев’яні споруди-бесідки для відпочинку, діє їдальня. Організатор виробництва Сергій Рева, знайомлячи журналістів з виробничим процесом на овочевій бригаді, демонструє відділ, з якого все й було розпочато — два великі водні резервуари та поливна система. Саме її будівництво й стало першим стартом для реалізації проекту та головною умовою отримання якісної продукції у великій кількості.

   Свіжі водянські овочі смакують діти дитсадків району

    — Ми забезпечуємо нині овочами дитячі садочки, заклади охорони здоров’я, підприємства району, з якими укладаємо угоди, — повідомляє Сергій Миколайович. — Також реалізуємо продукцію на ринках Шполи, обласного центру та столиці. Зберігаємо її у спеціально реконструйованому приміщенні-овочесховищі. Врожай збираємо до жовтня, а потім працівники перебирають овочі, складають у спеціальні контейнери для зимівлі. Останню минулорічну продукцію ми збули у березні поточного року.   

Європа вдома!

   Перець Попитом водянські овочі користуються скрізь. Вирощені за найефективнішими сучасними методиками, постійно забезпечуючись живильною вологою, вони мають і вигляд привабливий, і смак добрий, що надзвичайно важливо. Ось рівненькі і довгі ряди кучеряволистих огірків, на яких вправно вибирають плоди завзяті земляки. Пройшовши метрів зо 20, молодий працівник Максим Пухлій наповнив ємність у близько 20 кг. За день всього збирають до півтонни товару. Оплата погодинна, робочий день — з 8 до 17-ої. То чи варто їхати закордон на подібні заробітки, якщо ось вона — Європа вдома!

У перспективі — теплиці і розширення асортименту

    Далі знайомимося із насадженнями інших культур.

   — Якщо торік ми розпочали із капусти, броколі та цибулі, то в цьому році вже розширили асортимент, — продовжує пан Сергій. — Переважно вирощуємо овочі, котрі входять до борщового набору, також солодку кукурудзу. Сортів не використовуємо, лише гібриди. У планах — будувати теплиці для вирощування власної розсади, аби не витрачатися на її придбання, а також вирожуватимемо  ще й зелень.

   Насадження перцю, баклажанів, столових буряків, моркви радують око своїм розкішним соковитим бадиллям, під яким дозрівають у достатній вологості та підживленому ґрунті корисні плоди. І це незважаючи на цьогорічну засуху і несприятливу погоду.

  Ціна на водянську продукцію, запевняє пан Сергій, прийнятна для нашого ринку. Огірки в ці ні можна придбати безпосередньо у селі, товар везуть і на шполянські базари. Тож поспішайте придбати смачні, соковиті і недорогі овочі, без яких не обійтися у домашньому вжитку. Тим паче зі своєї, рідної землі, виплекані дбайливими і працьовитими руками наших земляків!

Наталія СТОРЧАК

DMC Firewall is a Joomla Security extension!