Володимир БАГАТЧЕНКО.

Володимир БАГАТЧЕНКО.

ЮВІЛЯРИ

Кажуть, щоб людина відчувала себе щасливою, важливо вчасно обрати саме свій шлях, по якому йтиме, реалізовуючи себе все життя. Шполянин Володимир Петрович Багатченко, якого шполянські аграрні кола знають як досвідченого юриста, наполегливого у відстоюванні інтересів громадян, — обрав свою власну долю ще з дитинства. Але не знав, скільки непростих кроків до здобуття омріяної професії доведеться здійснити. Та, за великим рахунком, цей шлях і є суттю того, що всі називаємо життям.

Народився Володимир Петрович у сусідньому Городищі 30 липня 1946 року. Там пройшло дитинство, юні роки. Навчався на відмінно, а вдачу мав непросту — із загостреним почуттям справедливості, тож класний керівник неодноразово натякав юнакові: станеш прокурором! Але вищу освіту здобув зовсім у іншій галузі — в аграрній. Закінчив успішно ветеринарний факультет Білоцерківського сільськогосподарського інституту. Дев’ять років працював у Шполянській ветеринарній лікарні ветеринарним лікарем, а паралельно не полишав цікавитися деталями законодавства, вивчати нормативні документи, аналізувати їх. Тому недарма тодішні райкомівські керівники помітили у молодому спеціалістові справжнього юриспрудента і запросили працювати у комітет народного контролю, потім — у відділ райкому партії з питань сільського господарства. Трудова книжка Володимира Багатченка містить і роки його праці головою районного комітету профспілки працівників сільського господарства. Таки захищати права та інтереси людей стало в основі його трудової діяльності, як і передбачав його вчитель у школі.

Згодом керівники колгоспів Шполянського району, де не вистачало фахівців-юристів, прийняли рішення створити міжколгоспну юридичну групу, до якої запросили працювати Володимира Багатченка. У цій роботі він виправдав надії в першу чергу власні, бо сповна реалізувався як справжній юрист. Потім був час, коли практикував приватним підприємцем, але в усі часи кваліфіковано захищав права сільгосптоваровиробників, людей праці, допоміг збільшити через суди розміри пенсій не одній людині. Доволі часто доводиться терпляче і цілеспрямовано проходити всі етапи судового процесу — апеляційні, касаційні суди — до отримання позитивного результату. Нині ж актуальними є і земельні питання. З недавнього часу Володимир Багатченко трудиться у колективі СТОВ «Агрофірма «Вись» і одним із його завдань є допомагати власникам земельних паїв, які здають їх в оренду підприємству, вирішувати різні питання — оформлення спадщини тощо.

Володимир Петрович надзвичайно небайдужий до майбутнього нашої держави, якій от уже виповнюється 25 років. Відмічає, що останні 10 років суспільні процеси в частині удосконалення законодавчої бази йдуть вкрай незадовільно, адже існує велика кількість юридичних суперечностей, колізій, недопрацювань, в результаті чого виникає і безліч трактувань. Кожен третій закон місить корупційний характер. І це не може вивести нашу державу на омріяний рівень цивілізованості і верховенства права. До прикладу, досить недосконало врегульована гарантія наділу земельних ділянок учасникам АТО, і далеко не всі скористалися нею, наражаючись на численні чиновницькі перепони. Також несправедливою вважає систему розподілу повноважень для розпорядження землями державної власності, які справедливо мають належати місцевим громадам, а не обласному Держ-геокадастру, який веде незрозумілу цінову політику, часто встановлюючи захмарний розмір орендної плати не лише на орні землі, а й на господарські двори та пасовища. Також роками законотворці не можуть врегулювати механізм оренди водних об’єктів та інше.

Завдяки стрімкому розвитку інформаційної ери, яка надає великі можливості в отриманні потрібних знань з будь-якого питання, юрист Багатченко продовжує збільшувати свій багаж досвіду професіонала в свідомо обраній юридичній сфері. Головне, не полишає надії на позитивні зміни в Україні. Вірить, що настане час і країна розвиватиметься далі з якісними законами.

У цьому підтримує його і єдиний син, який також здобув професію юриста і працює нині в Києві. Нинішній рік для Володимира Петровича став удвічі ювілейним, адже відзначає зі своєю коханою дружиною Зоєю Анатоліївною 40-річчя подружнього життя. Її також знають шполяни як досвідченого лікаря-педіатра, яка довгий час очолювала дитячу консультацію у поліклінічному відділенні центральної районної лікарні. Тож у цей день хочемо привітати нашого колегу Володимира Багатченка з подвійним ювілейним святом і бажаємо здійснення всіх мрій та підтримки вищих небесних сил!

Щоб життя завжди було у мирі
В колі близької сім’ї,
Нехай пісні чудові й щирі
Вам у гаю співають солов’ї.

70 — це зовсім небагато,
Дуже щаслива і гарна пора,
Бажаємо Вам у родинне свято
Довгих років радості й добра!

З повагою колектив СТОВ «Агрофірма «Вись». Red roses and wildflowers for March 8

Our website is protected by DMC Firewall!