Ксенія ПРОХОРОВА.

Ксенія ПРОХОРОВА.

МОЛОДЬ — ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Про майстра спорту України Ксенію Прохорову, яка минулого року переїхала на Шполянщину з Луганська, газета розповідала в №17 за 2015 рік. Вона працює лікарем-стоматологом Лип’янської амбулаторії та у приватному стоматологічному кабінеті м. Шпола.

Крім стоматологічної практи­ки, Ксенія Прохорова професійно займається пауерліфтингом. У 28 років дівчина стала майстром спор­ту України, двократною чемпіонкою України і рекордсменкою у своїй ваговій категорії. У березні минулого року Ксенія представля­ла Україну на міжнародних змаган­нях у Чехії, де стала срібною при­зеркою.

Нинішній рік виявився для спортсменки не менш щедрим на нагороди. Про це газета «Шполя­ночка+» дізнавалась, завітавши на одне із тренувань Ксенії Прохорової, які вона проводить у спор­тивному клубі «Спорт+» м. Шпола.

101 016— Ксеніє, дехто вважає сило­ве триборство не жіночим видом спорту. Як Ви ставитесь до цієї думки, і що Вас привабило саме у пауерліфтингу?

— Я не розділяю цього тверджен­ня і переконана, що це помилковий стереотип. Так само і бокс, і футбол вважаю цілком жіночими видами спорту. Якщо жінкам це подобається, то чому вони не можуть займатися ними? А беручи участь у змаганнях, змагаються ж вони не з чоловіками, а з жінками своєї вагової категорії…

В юності я займалася спортивною гімнастикою. Та у процесі тренувань спробувала себе у цьому виді спорту. І, завдяки своєму інструкторові, який прищепив мені любов до силового триборства, я залишилась донині прихильною до пауерліфтингу.

Коли переїхала до Шполи, потрібно було продовжувати тренуван­ня, і я була приємно вражена, що тут віднайшла можливості для цього у тренажерному залі клубу «Спорт+».

— Але ж для такого наванта­ження і підняття великої ваги, мабуть, потрібно мати добре розвинені м'язи ніг, рук, спини? Як часто Вам доводиться тренува­тися?

101 015— Пауерліфтинг, куди входять три базові вправи — жим штанги, станова тяга та присідання зі штан­гою, — це важкий вид спорту, який  вимагає повної самовіддачі і, зви­чайно ж, інтенсивних тренувань. За­звичай тренування проходять тричі на тиждень. Перед змаганнями — впродовж трьох-чотирьох місяців — чотири рази. Система занять з пауерліфтингу побудована на поступовому збільшенні навантажень і плавних нарощуваннях обтяжень. А це дозволяє зміцнити кістково-зв'язковий апарат та м'язи. Тренувальна програма складається таким чином, щоб під час занять виконати вправу з максимально можливою вагою 1—2 рази, з відпочинком між підходами.

— Якими результатами останніх змагань можете похвалити­ся?

— У березні минулого року я пред­ставляла збірну команди України в Чехії, звідти привезла срібну нагоро­ду. Потім виграла кубок України на чемпіонаті в м. Коломиї. Нещодавно стала срібною призеркою Чемпіонату Європи з триборства (у жимі лежачи), який проходив у Естонії.

23 вересня у Полтаві відбувся чемпіонат України з пауерліфтингу. У своїй ваговій категорії я досягла рекорду України з присідання з вагою 140 кг; у жимі лежачи — з вагою 97,5 кг та становій тязі — 155 кг. У сумі — 385 кг і золота медаль!

А щоб Ви порадили молоді, яка ще не зробила той відповідальний крок на користь свого здоров’я?

101 017— Кожен повинен прийняти для себе це рішення. А завітавши у спортзал, знайти саме той напрямок у спорті, який буде найбільш до душі і де можна буде реалізувати себе. А для цього треба спробувати. Регу­лярно тренуючись, можна не лише набути гарної фізичної форми, стати сильнішим, а й налагодити правиль­ний обмін речовин, підвищити імунітет, зміцнити серце, стати впевненішим у собі, витривалішим. Це, погодьтеся, важливо за нинішнього життя.

Особисто мені заняття спортом дали багато і нині допомагають бути емоційно урівноваженою, сконцен­трованою. Але варто пам’ятати, що це щоденна і наполеглива праця, суворе дотримання режиму дня та харчуван­ня. І лише усвідомлюючи це, можна досягати позитивних результатів і у спорті, і в роботі над собою.

Спілкувалася

Лариса БАЧИНСЬКА.

 Пауерліфтинг як вид силових тренувань зародився ще в Стародавній Греції, про що свідчать знахідки снарядів для занять з підняття важких предметів і накачування м’язів. Силачі і богатирі Греції демонстрували здібності на перших Олімпійських іграх. Так відомий давньогрецький атлет Мілон Кротонський взяв шість ви­щих нагород в силових видах боротьби на Олімпі. Культура атлетичних змагань була популярна в Древньому Римі, де царював культ сили, давньоримські гладіатори вправлялися за допомогою підняття тяжкості і маніпулювання важкими предметами.

Наступний сплеск до фізичних вправ з обтяженнями проявився в епо­ху Відродження в Англії і Франції. Подальший розвиток і поширення силових вправ привело до того, що в XIX столітті пауерліфтинг сформувався, як окремий вид важкої атлетики. Перший чемпіонат з пауерліфтингу пройшов в США в 1964 році і цю дату прийнято вважати днем народження цього виду спорту.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd