У цьому швидкоплинному житті люди подекуди здатні зупиняти найкращі миттєвості, змушуючи їх якнайдовше горіти й обдаровувати благодаттю наші душі і серця. Серед таких яскравих і непересічних особистостей — шанований житель Лебедина, відомий краєзнавець і дослідник, громадський діяч Іван Олексович Єлінецький. 30 серпня він зустрів свій 80-ий ювілей. А ми, його друзі й однодумці, радо вітаємо його із цим поважним життєвим рубежем та бажаємо багато щасливих літ і нескінченного творчого натхнення.

Послужний список Івана Олексовича — багатющий. Він зумів створити для своїх земляків неоціненний скарб, в котрий уклав свій багаторічний титанічний інтелектуальний труд. Небайдуже серце його завжди спонукало й дисциплінувало виконати особливу місію — зібрати цілий арсенал історичних архівів, спогадів, експонатів, котрі промовисто розповідають про далекі епохи життя у нашому рідному краї. Серія книг його авторства «Роки і люди» розкриває цікаві й унікальні факти про події в Лебедині, як будувався і змінювався місцевий цукровий, а згодом — насіннєвий завод, як змінювалися люди і їх побут, суспільні прагнення і запити, народжувалися традиції, легенди, гумористичні пригоди, як утверджувалася громадська позиція, долався розпач від пережитих трагедій 20-го сторіччя. За працю-дослідження подій у Лебедині під час Голодомору 1932-1933 років Іван Єлінецький у 2008 році був відзначений грамотою Черкаської обласної державної адміністрації. 

Його особистими силами й незгасимим ентузіазмом у Лебедині створений краєзнавчий музей, яким він багато років завідував на громадських засадах, приймаючи і гостей з інших міст і сіл. Із радістю проводив екскурсії унікальними експозиціями, розповідаючи про кожну історичну мить. І справу свою зумів передати естафетою молодшим поколінням.

Коли лебединські митці зорганізувалися у громадський осередок «Світ краси», він теж не міг стояти осторонь — долучався до кожного творчого вечора та неодноразового прийому допитливих гостей-туристів.

Але перебуваючи вже на заслуженому відпочинку, душа його зовсім не прагне спокою. Він продовжує писати цікаві статті, упорядковувати нове видання про Лебединський завод, брати участь у важливих громадських акціях, покликаних презентувати державницькі ідеї. Іван Олексович —справжній патріот України, який переконаний: відкриваючи правдиві сторінки нашої історії, ми зможемо позбутися всіх шкідливий анахронізмів та стати на шлях прогресу через визнання істинних національних цінностей, своїх героїв-борців за волю України. І тоді збудеться Шевченкове: «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

З ювілеєм Вас, дорогий Іване Олексовичу! Нехай Бог дарує благодать та натхнення на добрі справи, що тішать Ваше полум’яне серце! З роси і води!

З повагою, друзі — Олексій ПІРОГОВ, Наталія СТОРЧАК, Сергій та Лідія ОСАУЛИ, Ілля та Валентина КОЛИВАЇ, Степан МОСКАЛИК, Тетяна ІЛЬЧЕНКО, Таїсія ГАЛАТА, Ярослав АНДРІЙЧЕНКО, Олександр ДІХТЯРЕНКО, Дмитро ВОВК, Любов СТРАШНА

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd