З миру по нитці – голому сорочка. У час виборчого процесу скоріше нагадує: з дільниці по голосу – кандидату депутатський мандат. Передвиборна лихоманка висуванців, яка триває в Україні, не оминула і 196 виборчий округ, до складу якого входить Шполянський район. На старт бігової доріжки за статус нардепа, вийшла «чортова дюжина» кандидатів – 13 осіб. Серед них: олігарх і журналістка, громадський активіст і дрібний підприємець, столичний забудовник і матусівський охоронець. Хтось із них висунутий партіями, хтось іде шляхом самовисування, хтось має реальні шанси, а хтось має лише технічні завдання. Аби шполянам було легше розібратись в цій когорті потенційних мандатоносців, «Шполяночка+» спробувала проаналізувати потенційних кандидатів та виокремити найголовніші їхні обіцянки.

Про першого з них, Бобіна Юрія Валентиновича, відомо небагато: менеджер зі збуту, безпартійний, проживає в столиці, самовисуванець. Передвиборча програма швидше нагадує набір популістичних гасел. І жодної згадки про війну з Росією, боротьбу з корупцією чи інших гострих питань, що турбують українців. Власне, як і питань, що стосуються конкретно Черкащини. Нашу країну він називає «значно відсталою з розвитком новітніх технологій». При цьому, «як патріот», вважає своїм боргом взяти участь у реформуванні основних напрямків, що можуть відродити економіку.

Другим за списком і вже традиційним для округу кандидатом є Бобов Геннадій Борисович, народний депутат України двох попередніх скликань, самовисуванець (хоча в останню каденцію представляв у парламенті фракцію «Відродження», а до цього міняв політичний окрас залежно від того, хто приходив до влади. Був, зокрема, і в Партії регіонів).

У передвиборчій програмі кандидата – нічого нового чи оригінального, як він сам і зазначає: «У ній немає нічого надзвичайного: мир, повага та захист з боку влади, достойна і оплачувана робота, якісні дороги та інфраструктура, адекватний рівень медицини та освіти, перспектива майбутнього на власній землі».

За час перебування Бобова у кріслі народного депутата, його прізвище неодноразово фігурувало в скандалах, пов’язаних з приховуванням податків на десятки мільйонів гривень, фінансовими махінаціями та придбанням звання Героя України. У своїх деклараціях за цей час депутат вказував придбання яєць Фаберже (вартість яких варіюється десятками мільйонів дол. США), годинників, вартістю від 40 до 100 тис. дол. США., коштовної зброї та інших предметів розкоші. Проте все це не йде в будь-які порівняння з інформацією про вбивство корсунського журналіста-майданівця Василя Сергієнка, замовником якого називають саме Геннадія Бобова. За поширеною в ЗМІ версією, той перейшов дорогу «бобовській панді», за що його жорстоко закатували, викравши на очах у власної матері. Про причетність Бобова до замовлення писали вже всі відомі ЗМІ, а фігуранти справи на судах продовжують сміятися в очі рідним журналіста, бо вірять у безкарність і покровительство.

Одним із головних опонентів Бобова у списку кандидатів є самовисуванець Собченко Олег Андрійович, уродженець Корсунщини, товариш того самого вбитого Сергієнка. Останній активно добивається покарання катів побратима і особисто свідчить у судах. Передвиборча агітація Собченка спирається саме на боротьбу із Бобовим та особливо «гаряче» розгортається на рідній для обох Корсунщині.

Програма Собченка загалом зрозуміла. Найбільшу увагу в ній приділено тому, що Росія є агресором в Криму та на Донбасі і має відповісти за всі злочини, здійснені проти українського народу. Крім того, він вважає, що представники режиму Януковича є зрадниками України та агентурою Росії. При цьому активно виступає за євроатлантичну інтеграцію.

Ще одна кандидатка – журналістка та громадська діячка Ванникова Ірина Валеріївна, судячи з її програми, є прихильницею реформи децентралізації і активно переймається проблемою закриття шкіл, лікарень, садочків і поштових відділень у селах. Один із її головних пріоритетів – довести до кінця започатковані ініціативи щодо їх збереження. Відповідну петицію вона вже зареєструвала на сайті Президента України. У ній ідеться про те, що ніхто не має права закривати соціальні установи без рішення громади. Крім того, кандидатка обіцяє боротися зі сміттям, поганими дорогами, відсутністю в селах якісного медичного обслуговування та обіцяє для людей безкоштовну юридичну консультацію. При цьому говорить про необхідність скорочення кількості депутатів, зняття з народних обранців імунітету і вже працює над проектом рішення відкликання депутата.

А от Клацун Ярослав Михайлович, родом із села Матусів Шполянського району (проживає у Києві), комерційний директор охоронного агентства, у своїй передвиборчій програмі наобіцяв дуже багато і присягається «у разі невиконання цих зобов’язань написати заяву про складання депутатських повноважень».

Щодо Шерстюка Сергія Володимировича, то дуже ймовірно, що він є технічним кандидатом від ЗеКоманди, хоча йде самовисуванцем. Видно це у всіх меседжах претендента на депутатське крісло, починаючи з того, що Верховна Рада має повністю підтримати всі законні та необхідні рішення чинного Президента для ефектного завершення передвиборчої програми:

«Я, Шерстюк Сергій Володимирович, зобов’язуюсь служити народу України і проводити разом із Президентом України Володимиром Зеленським всі необхідні реформи, яких сьогодні потребує суспільство. Сподіваюсь на вашу підтримку!».

Про самого ж кандидата відомо не так і багато: освіта вища, тимчасово не працює, проживає в місті Васильків Київської області.

Реальним «зеленим» кандидатом у цьому списку є Стріхарський
Андрій Петрович
, директор ТОВ «Компанія "Статус Групп"», проживає в місті Києві. Він іде в парламент від «Слуги народу» і з перших же рядків програми про це нагадує: «Я дуже бажаю народних змін для нашої країни і українського народу, тому я щиро підтримую та популяризую курс Президента України Володимира Олександровича Зеленського: Держава для Людини, а не Людина для держави!!!», – пише кандидат.

За даними ЗМІ, крім девелоперської компанії «Статус-групп», Стріхарський також є засновником ТОВ «Укргранітіндустрія» та будівельно-інвестиційної компанії «Березнякижитлобуд». Причому діяльність останніх або в стані припинення, або вже припинена за рішенням судових інстанцій. У першому випадку припинення діяльності «Укргранітіндустрія» здійснюється в рамках адміністративного провадження за неподання податкових звітностей, що може свідчити про можливі ухилення від сплати податків, у другому – «Березнякижитлобуд» взагалі має кримінальну біографію, пов’язану з незаконним будівництвом у Києві, на території, яка належить до історико-культурної спадщини. Саме це підприємство Стріхарського фігурувало в розслідуваннях програми «Наші гроші» із махінаціями із столичним бюджетом.

Серед інших кандидатів – Володій Віра Миколаївна, уродженка Кривого Рогу, яка представляє партію Надії Савченко. У своїй програмі кандидатка пропонує формувати державу знизу вгору, від села до столиці, а не навпаки. Серед першочергових кроків зміни політичної системи на першому місці у неї – перепис населення.

У списку кандидатів є і головний редактор редакції районної газети «Вісник Городищини» – Лищенко Руслана Анатоліївна, яка іде від «Опозиціного блоку». Тези програми у кандидата стандартні – створення умов для економічного зростання, розвиток освіти, культури, спорту тощо.

Капуловський Артем Валерійович представляє політичну партію «Сила і Честь». Згідно з програмою, кандидат хоче боротися з бідністю, популяризувати здоровий спосіб життя, жорстко контролювати якість доріг та добиватися доступної медицини.

Коваль Сергій Валентинович – вже не вперше пробує свої сили до Верховної Ради. Цього разу висувається від партії «Народний Рух України». Уродженець Шполянщини, сільський голова с. Товмач, започаткував на Шполянщині історико-просвітницький фестиваль «Товмацький курінь». Кандидат у своїй програмі зазначає, що хоче проводити у реальне життя вимоги та ідеали Майдану, підвищувати добробут населення та ліквідувати корупцію.

Представник партії Олега Ляшка Лациба Владислав Володимирович у зверненні до виборців виступає за розвиток економіки, гідне життя, безпеку України і підтримку союзників, зменшення кількості депутатів. Крім того, він за те, щоб не допустити регіонало-кремлівського реваншу в Україні.

Шполянин Плосконос Юрій Миколайович балотується від «Європейської солідарності» і обіцяє виборцям розбудовувати дороги й інфраструктуру міст, залучати інвестиції, боротися з корупцією і підвищувати соціальні стандарти.

СЕРГІЙ ЗУБАТОВ

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd