21 липня українці визначилися із новим складом Верховної Ради. Цього разу її обирали ще за старим виборчим кодексом. На Черкащині, як і по всій Україні, лідером виборчої гонки стала партія «Слуга народу», яка набрала від 47 до 54%. Крім того, черкащани голосували за «Європейську Солідарність», партію Ляшка, «Батьківщину», «Опозиційну платформу – за життя», «Голос», «Силу і честь» та ін.

Загалом по Україні лідером стала партія «Слуга народу», яка набрала рекордних 43,17% голосів виборців. Також у Раду пройшли «Опозиційна платформа – за життя» (13,01%), ВО «Батьківщина» (8,18%), «Європейська солідарність» (8,11%) та політична партія «Голос» (5,83%). Не подолали заповітного п’ятивідсоткового бар’єру «Сила і честь», «Свобода», «Опозиційний блок» та ще низка партій. Непрохідним виявився і головний «радикал» країни Олег Ляшко.

Таким чином, «Слуга народу» вперше за історію незалежної України здобуває монобільшість у Раді, тобто має достатню кількість мандатів, аби не створювати коаліцію з іншими політсилами. Попри це, вони вже заявили, що готові до співпраці. Зокрема, глава партії Дмитро Разумков оголосив, що депутати-самовисуванці теоретично можуть увійти до її фракції у парламенті, але треба буде пройти «вхідний контроль».

Щодо мажоритарних округів, то їх майже всі теж взяли «зелені». Так, на 196-му окрузі, куди входить і Шполянщина, із результатом 38,90% переможцем став житель Києва Андрій Стріхарський – директор фірми-забудовника «Статус Групп». Представник пропрезидентської сили набрав більш як на 8% більше, ніж Геннадій Бобов, якого округ до цього обирав двічі. Третє місце посіла громадська діячка, керівниця соціальних проектів Ірина Ванникова.

На 195-му окрузі переміг «колега» Стріхарського по партії – Олег Арсенюк. Він набрав 41,24%, обійшовши самовисуванця, військового комісара Євгена Курбета і представника партії Ігоря Смешка «Сила і Честь» Владислава Боєчка.

«Слуги народу» на цьому не зупинилися і «зробили» ще й 194-й і 197-й округи.

На першому лідером гонки із результатом 41,27% стала ректорка Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Любов Шпак. За нею у списку фаворитів черкащан ідуть Вікор Євпак («Голос») і Дмитро Кухарчук (самовисування).

А на 197-му окрузі половину (50,93%) голосів узяв відомий шоумен Олександр Скічко. Далі за «слугою народу» йдуть самовисуванець, нардеп минулого скликання Владислав Голуб та представник «Аграрної партії» Віктор Полозов.

На 198-му окрузі продовжується справжня виборча епопея. По одномандатному округу там опрацьовано вже 100% протоколів, проте кандидатка від партії «Слуга народу» Наталія Дяченко сумнівається у достовірності результатів по 80 дільницям і оскаржує результати в суді.
Згідно з даними на сайті ЦВК, розрив між нею і лідером Сергієм Рудиком (нардеп 8-го скликання від цього округу) понад тисяча голосів.

199-й округ теж дістався ЗеКоманді. Його із результатом 36,59% взяв представник «Слуги народу» Сергій Нагорняк із Київщини. Новоспечений нардеп є директором ТОВ «Євроінвестгруп ЛТД». У виборчих перегонах він обійшов самовисуванців нардепа поточного скликання Валентина Ничипоренка та Світлану Заліщук.

А на 200-му окрузі беззаперечним лідером із результатом 69,08% голосів виборців став чинний нардеп Антон Яценко. Його головну конкурентку Олену Воронцову не врятувало навіть те, що вона йшла від «Слуги народу». Третє місце дісталося представнику партії «Сила і Честь» Олегу Поліщуку.

СЕРГІЙ ЗУБАТОВ

DMC Firewall is a Joomla Security extension!