Як повідомляє «Урядовий портал», значимість цьогорічного святкування ювілею Хрещення Київської Русі пов’язане із анонсованою Президентом України можливістю отримання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. Про це на засіданні Оргкомітету з підготовки та відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України сказав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Він нагадав, що у квітні 2018 року, після чергової зустрічі Президента України Петра Порошенка з Вселенським патріархом Варфоломієм, Президент попросив парламент підтримати його повторне звернення до патріарха Варфоломія. До звернення Президента були додані відповідні звернення ієрархів Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви з проханням про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня 2018 року парламент України підтримав це звернення Президента, а 22 квітня 2018 року Священний Синод Вселенського патріархату видав комюніке, в якому зазначив, що Синод прийняв ці звернення української релігійної та світської влади до розгляду.

Павло Розенко також зазначив, що на святкування ювілею 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України запрошені іноземні гості, представники православних і католицьких церков світу, зокрема офіційна делегація Вселенського патріархату, представники українських церков у діаспорі.

 «Ми отримали від релігійних організацій, зокрема УПЦ КП, УАПЦ та громадських організацій, звернення про проведення цілої низки масових заходів в рамках відзначення 1030-річчя Хрещення Русі, насамперед, 28 липня. Я доручаю правоохоронним органам, і звертаю на це увагу МВС і Нацполіції, гарантувати безпеку громадянам під час проведення цих заходів. Потрібно зробити все можливе, щоб уникнути будь-якого загострення, будь-яких провокацій і щоб усі заходи пройшли мирно, конструктивно і показали всьому світу, що українці можуть єднатися і проводити такі заходи спільно і всі разом», — сказав Віце-прем’єр-міністр.

З цієї нагоди 28 липня о 9:30 у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбудеться Божественна літургія. Богослужіння очолить Святійший Патріарх Філарет, у співслужінні єпископату і духовенства Київського Патріархату. Об 11:30 — хресний хід від Володимирського собору до пам'ятника святому князю Володимиру Великому, де відбудеться Молитва за Україну, за перемогу і справедливий мир, за єдину Помісну Українську Православну Церкву.

26072018 Філарет

«Запрошуємо взяти участь у богослужінні та Хресному ході всіх, у тому числі й вірних УПЦ Московського Патріархату, кому не байдужа доля України та Українського Православ'я, хто хоче бачити в Україні Єдину Помісну Православну Церкву. Київ — наш другий Єрусалим, Дніпро — український Йордан, Володимир — наш Великий князь і Хреститель. Ваша особиста участь і молитва — важливий внесок у розбудову Православної Української Церкви і незалежної Української держави, — йдеться у повідомленні Черкаської єпархії УПЦ КП. — З усієї Черкащини на Хресний хід будуть їхати автобуси з прочанами. За довідками про час та місце виїзду звертайтесь до парафіяльних священиків УПЦ Київського Патріархату».

DMC Firewall is a Joomla Security extension!