Ми маємо бути поруч з людьми, які мають фізичні вади

          Дарма, що цей день не прийнято називати святом, але він об’єднує людей з особливими потребами та людей, небайдужих до їх долі. Життя повне можливостей навіть для тих громадян, чиї можливості обмежені.

          Напередодні Дня інвалідів члени Шполянського товариства сліпих приймали вітання та подарунки від представників міської влади. Їх вітали  начальник служби у справах дітей, Валентина Кучерява та консультант з питань волонтерського руху, Сергій Кепша.

         Щороку ці люди з обмеженими фізичними можливостями, але водночас сильні духом згуртовуються у невеликому приміщенні. За гостинним столом  вони спілкуються, відзначають своє свято.

         Голова Шполянської організації УТОС Микола Торба від імені всіх членів товариства висловив щиру подяку міській владі, яка завжди надає підтримку людям із вадами зору.

          Цьогоріч із міського бюджету на розвиток організації було виділено   25 тис. грн. Частину  коштів УТОС вже використали на заміну вікон і дверей у старенькому приміщенні. У грудні міська рада планує виділити для потреб товариства ще 20 тис. грн, на які утосівці планують відремонтувати покрівлю.

          У Міжнародний день інвалідів представники міської влади завітали із подарунками, щирими та теплими побажаннями до Шполянської організації УТОГ (товариства глухих), які також за традицією збираються за смачним святковим столом. Привітали керівника організації Світлану Дудку. Подякували їй за добре й чуйне серце, адже ця жінка багато років допомагає людям із вадами слуху встановлювати контакт світу тиші зі світом, який ніколи не потерпав від засилля безмовності. На підтримку товариства глухих із міського бюджету громади також виділяються кошти. Цьогоріч організація отримала 15 тис. грн.

       

 Вселяючи віру у себе

З початком грудня перший новорічний настрій прийшов  і до найменших мешканців громади, які живуть із фізичними вадами. Для діток-інвалідів був проведений окремий захід під назвою «Повір у себе» у Шполянському  центрі дитячої та юнацької творчості учнівської молоді. На зустріч до малят завітав Веселунчик. Він поділився великим досвідом успіху і запропонував усім разом приготувати «Рецепт щастя». Учасники із задоволенням вкидали у великий мішок інгредієнти, які Веселун ретельно перемішав. Діти із подивом діставали кожен свій казково оздоблений мішечок із щастям. В подарунок особливим діткам керівники гуртків Центру творчості виготовили   — різдвяні віночки. Існує повір’я, якщо написати найзаповітніше бажання на шматочку паперу і прикріпити його на вінок якнайдалі від людського ока, то воно обов’язково здійсниться. Домашня атмосфера свята залишила нотки віри та впевненості у серцях дітей.

        Влада об’єднаної громади  постійно проявляє турботу про всіх жителів з особливими потребами, поступово створюючи ті необхідні зручності, які потребують люди з інвалідністю.

13122018 захід діти інваліди4

13122018 Захід діти інваліди2

13122018 УТОСсліпі

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd