24 липня в с. Матусів завітала наша землячка, заслужена артистка України, виконавиця українського фольклору та авторських пісень, громадська діячка Руслана Лоцман з ювілейним 15-м концертом для земляків. Її викладачем вокалу під час навчання була народна артистка України Ніна Матвієнко. Художній керівник Будинку культури Надія Олійник розповіла присутнім про творчий шлях співачки, яка ще є зовсім молодою (нещодавно відсвяткувала свій тридцятилітній ювілей), але вже багато досягла: вона — кандидат педагогічних наук, викладач постановки голосу Інституту мистецтв, обробляє та виконує українські старовинні пісні, є автором багатьох музичних творів, директором ГО «Народна філармонія», створення якої ініціювала і до якої ввійшло багато відомих людей, які взяли участь у більш як 300 концертах для бійців на сході України. У 2018 році стала жінкою року в номінації «Жінка-волонтер», а також нагороджена Орденом Нескорених.

02082018 лоцман

Руслана приїхала з сім’єю, яка завжди підтримує її. Маленькі донечки Оріяна і Милада теж виступали з мамою на сцені. Чоловік Руслани відеооператор Дмитро Глухенький продемонстрував залу декілька роликів, присвячених різним творчим проектам. У концерті взяли участь сестри Руслани — Валентина і Тамара, а також приїхали на свято однодумці, закохані у пісню гості із села Шевченкове Наталія Олійник з дітками та Наталія Карпенко, і теж заспівали разом із Русланою.

А ще співачка познайомила глядачів з експонатами майбутнього «Музею української пісні», який буде презентовано в серпні цього року та розповіла про проект «Диво UA» і подарувала для матусівських шкіл та бібліотеки збірку українських дитячих пісень. А Руслана в подарунок отримала книгу про Матусів місцевого краєзнавця Івана Яхна та збірочку поезій матусівської поетеси Любові Денисенко. Один із віршів, присвячений Руслані, із назвою «Комбат Маруся», автор прочитала.

З ювілеєм співачку привітав сільський голова Василь Колісник. Захід запам’ятався глядачам родинним теплом і, звичайно ж, всі були захоплені чарівним, неперевершеним голосом Руслани Лоцман.

Надія КОВАЛЬ, с.Матусів

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd