Не таємниця, що молодь завжди з надією дивиться у перспективу. І де ж вона її шукає? Там, де може себе проявити, провести вільний час, розважитись, реалізувати себе, знайти роботу та достойну матеріальну винагороду. Тож і дивиться молодь за кордон, на обласні центри та великі промислові міста, де є розвинена інфраструктура, робочі місця, розгалужена мережа розваг та місць, де підростаюче покоління має змогу розвивати свої творчі нахили... Цю проблему чітко усвідомили у Шполянській міській раді. Чим зацікавлюють молодь і як спонукають до активної позиції, дізнавалась «Шполяночка +».

У березні цього року рішенням депутатської більшості вперше в Україні в Шполянській об’єднаній територіальній громаді створили молодіжну раду. Таку європейську практику залучення молоді до управління процесами в громаді керівництво ОТГ вирішило застосувати як спосіб зацікавлення молодих людей у перетворенні громади в територію комфорту та перспектив для молодого покоління. І, як показали перші місяці роботи Ради, це виявилось дієвим кроком.

Молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган, а також представницький орган з питань молодіжної політики, покликаний сприяти взаємодії місцевого самоврядування та молоді у вирішенні питань, пов’язаних із життям молоді та актуальних для неї, участю в усіх сферах життя суспільства.

- Спершу багато хто сумнівався в ефективності такого рішення, мовляв, нічого толкового з цього не вийде. Але на противагу «критиканам» у нас виявились дуже активні молоді хлопці та дівчата. Приїжджають на зібрання Ради із сіл та навіть ті, хто поїхав на навчання в Черкаси чи Умань, – розповідає міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко. – Орган виявився справді не порожнім місцем. У молоді купа ідей, які спочатку були лише ідеями. Щоб сформувати ці ідеї в проекти та відстояти їх у сесійній залі, знань не вистачало. Тож, ми найняли фахівця, який проводить для них спеціальні тренінги з правильності написання проектів, грантів і таке інше. Сьогодні вже маємо від Ради кілька цікавих проектів, які готові впровадити в життя.

Для того, щоб увійти у склад молодіжної ради Шполянської ОТГ серед молоді відбувався відбір. Кожен заповнював електронну анкету, а конкурсна комісія повинна була відібрати 35 осіб із охочих. Проте, коли почали надходити заявки, було прийнято рішення розширити кількість учасників. Зараз у молодіжній раді Шполянської ОТГ налічується 37 учасників.

Сама рада розділена за інтересами, які кожен член органу обрав за власним уподобанням. До неї входить 6 платформ: культура, спорт, політика, журналістика, волонтерство і екологія. На кожній платформі вже розроблено по кілька проектів, які Рада хоче втілити в життя.

- Зараз усі платформи реалізовують свої перші проекти, у які не треба вкладати кошти. «Спорт» проводив веломарафон, «політика» і «журналістика» проводили опитування, а «волонтерство» – готує до дня міста благодійну акцію. Молодь активна та позитивна, у них гарні ідеї. Хочеться, щоб вони їх реалізували, адже з розумінням ставляться до проблем, які є у громаді і у країні загалом, – коментує ініціатор створення молодіжної ради, начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Наталія Коваль.

Із залученням фахівців у сфері комунікацій з молоддю для Молодіжної ради проводились спеціальні тренінги, що стосуються молодіжної політики і доцільності існування ради. Для отримання ефективного інструменту впливу на владу та реалізації власних задумів хлопців та дівчат з ради навчали писати грантові проекти.

– Усі члени молодіжної ради неймовірно активні та сповнені ідей. Окрім того, що ми навчаємось разом, збагачуємось, ще й реалізовуємось. Кожен у своєму напряму, – розповідає заступник голови молодіжної ради Ліза Вовк. – Ми хочемо донести до усіх громадян свою позицію. Наприклад, «волонтерство» готує благодійну акцію на лікування хлопчика з онкозахворюванням. Загалом, усі проекти спрямовані на покращення життєдіяльності громади.

За її словами, платформа «екологія» зараз реалізовує свій проект щодо утилізації відходів, адже у процесі своєї життєдіяльності людина, навіть не бажаючи, та все ж є причиною того, що кількість сміття невпинно збільшується. Тому, проблема сміття є важливою і актуальною на сьогодні.

Позбутись твердого сміття можна трьома способами: закопувати, спалювати чи утилізувати. На жаль, дотепер надавали перевагу першим двом. Однак сміттєві полігони займають багато місця і швидко заповнюються, а спалювання забруднює повітря. Тому молоді «екологи» не залишились осторонь проблеми та вивчають нові шляхи утилізації при мінімальних затратах.

- Щодо проекту про збір батарейок мені розповіла Наталія Коваль. Його автором є голова громадської орагнізації «За розвиток Шполянщини» Ірина Ткаченко, яка з радістю погодилась й надалі допомагати з проектом та його втіленням. На жаль, зараз все більше загострюється така масштабна проблема, як проблема побутових відходів. Молодіжна рада, а особливо платформа «Екологія», сподіваємось, що молодь громади буде приймати активну участь у зборі батарейок на території Шполянської ОТГ! Це спільна проблема, тож вирішуймо її разом, бо чиста країна починається з нас, – розповідає Ілона Степаненко, член Молодіжної ради і лідер платформи «екологія».

А наймолодші представники Ради запропонували зробити в Шполі скейт-парк. Наразі, в міській раді вже почали займатись питанням пошуку ділянки для нього.

Юлія ЗАРУДНІЦЬКА

DMC Firewall is a Joomla Security extension!