Абітурієнти з України мають безліч можливостей отримати безкоштовно вищу освіту у Польщі. Про це повідомили спеціалісти Українсько-Польського Центру Освіти UniverPL. За їх словами, існує три основних варіанти: Карта поляка, технікуми та училища, а також акції та знижки від провідних університетів Польщі.

«Карта поляка засвідчує польське походження особи. Її власники мають право на безкоштовне навчання в державних університетах Польщі та щомісячну стипендію на рівні з громадянами цієї країни», — зазначили в UniverPL.

Що стосується навчання у технікумах та училищах — воно абсолютно безкоштовне для всіх громадян України. «Немає ні реєстраційного внеску, ні річної оплати, а диплом можна отримати за 1-2 роки, — підкреслили в Українсько-Польському Центрі Освіти. — Після закінчення такого закладу ви зможете вступити на безкоштовну форму навчання до вищого навчального закладу Польщі на загальних підставах».

Третій і найбільш універсальний спосіб — акційні пропозиції та знижки від польських ВНЗ, які можуть складати до 100% вартості навчання. Отримувати сповіщення про появу таких пропозицій можна заповнивши анкету на сторінці сайту univerpl.com.ua «безкоштовне навчання в Польщі».

«Така знижка можлива за рахунок того, що окрім знижок самих університетів, інституції Європейського Союзу виділяють грати на дофінансування певних спеціальностей», — резюмували в UniverPL.

Загалом вартість навчання у польських ВНЗ складає від 750 до 2600 євро за рік навчання польською мовою, та від 1250 до 7400 євро за рік англійською. Окрім невисокої вартості, у порівнянні з навчальними закладами інших розвинених європейських країн, навчання за кордоном в Польщі приваблює українців завдяки генетичній близькості культури та мінімальним мовним бар’єром.

Випускники польських вишів можуть працювати у будь-якій корпорації, адже дипломи цієї країни визнаються в усіх країнах ЄС, в Україні та багатьох інших країнах світу.

Під час навчального процесу польські ВНЗ докладають великих зусиль, щоб студенти крім теорії здобували практичні навички (під час проходження практики у провідних компаніях й організаціях Польщі та ЄС), а також приділяють увагу прикладним дослідженням і артистичній діяльності студентів. За таку активність студенти можуть отримувати додаткову стипендію.

Географія вищих навчальних закладів, де можуть навчатися українці, широка. Найбільш привабливим варіантом виглядає, звісно, столиця Варшава, але й університети інших міст не поступаються престижністю та рівнем викладання. Зокрема, є Університет Марії Кюрі в Любліні. Це найбільший державний вищий навчальний заклад в східній Польщі, який готує спеціалістів більш ніж 200 спеціальностей.

Зазначимо, Центр Освіти UniverPL — це компанія, яка допомагає українській молоді легко отримати доступ до європейської освіти в Польщі. Зокрема, проводить безкоштовні консультації при виборі університету, допомагає зібрати необхідний пакет документів, проводить вступні співбесіди та супроводжує студентів під час всього періоду навчання.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd