Справжнім живим і колоритним осередком вшанування української мови — найбільшого національного скарбу та ідентифікатора нашого народу — є нині Шполянська школа №1. У ці дні тут традиційно проходить перший етап ІХ-го Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Його мета — пропагування творчої спадщини Великого Кобзаря, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Якщо урядова програма «Нова українська школа» нині впроваджує найсучасніші методи освітнього процесу, то її органічно доповнює виховна складова, котру діти дуже позитивно сприймають. Наша перша школа яскравіє вишиванковим різноманіттям, діти вчаться любити, плекати і берегти культурно-духовні цінності свого народу, сприймати сакральні речі як святиню.

Побувавши на перерві у ЗОШ №1, відразу настрій сповнився позитивною дитячою енергетикою. Шкільна спільнота динамічно бере участь у різноманітних міні-акціях, присвячених тижню рідної мови — коротка інформаційна лінійка для всіх потенційних учасників Міжнародного конкурсу, хто має бажання випробувати свої таланти і знання. У коридорі розмістили пересувну виставку тематичних малюнків «Люблю Україну свою». А ось у молодших класах дівчатка беруть участь у конкурсі зачісок, їхні золоті голівки прикрасили квіти, кольорові стрічки, саморобні прикраси. Школярі пишуть конкурсні завдання, визначають кращого декламанта  Шевченкової поезії, а також з великою цікавістю дізнаються на інформаційній хвилині про історію створення першого пам’ятника Тарасові Шевченку у Шполі. Великому Пророкові присвячена книжкова виставка в шкільній бібліотеці. Тут зосередилися на вивченні його творчості старші учні.

  Та найбільше вражає загальношкільний флеш-моб «Моя вишиванка» — кожен бажає продемонструвати гостям свій унікальний, найкращий національний одяг, яким, безсумнівно, пишається. І межі такій творчій красі не існує взагалі.

— Проведення тижня української мови та відкриття першого етапу Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка у нашій школі — завжди дуже велике свято, — розповідає заступник директора школи з виховної роботи Наталія Лепенець. — Наші учні щороку беруть у цьому конкурсі активну участь і щоразу займають призові місця і на районному, і на обласному рівні. Також у попередні роки вже нинішні випускники школи здобували перемогу і на всеукраїнському рівні.

Полишати цей гамірно-заповзятий світ зовсім не хотілося, бо тут оселилася сама душа українства, тут підростає нова формація української нації. І це, неодмінно, є вагомою заслугою педагогічного колективу.

Наталія СТОРЧАК

31102018 Тиждень укр мови2

31102018 Тиждень укр мови1

Our website is protected by DMC Firewall!