Не досить приємною новиною для випускників майбутнього, 2019 року, які вирішили пов’язати своє життя з медициною, став наказ МОН про затвердження умов вступу на медичні спеціальності, де до профільних предметів включили обов’язкове складання  ЗНО із фізики та математики.

Не встигли перетравити цю новину, як ось, виявляється, 27 вересня Колегія Міністерства освіти та науки України прийняла рішення про обов’язкову державну підсумкову атестацію з математики для усіх випускників закладів загальної середньої освіти. Причиною цього називають погані результати цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання з цього предмета.

У МОН фактично визнали — Україна відстає у методиках викладання математики. Цьогоріч майже половина випускників шкіл на тестуванні з математики не змогла вирішити задачу за 8-й клас. 10% учасників ЗНО взагалі не здолали прохідний бар’єр. Математика стала найменш успішним предметом у ЗНО-2018.

Ще раніше своє занепокоєння прогалинами учнів у математиці висловив навіть очільник МЗС Павло Клімкін. Він розкритикував погану підготовку школярів у соцмережі.

— Це ж тотальна катастрофа! Про які перспективи розвитку українського ІТ-сектору та інжинірингу ми говоримо? Про які технологічні прориви ми мріємо? Ми свідомо прирекли себе на периферію життя, — заявив високопосадовець.

У відомстві розповідають, що  вже з цієї осені змусять вчителів давати учням кращі знання з математики і посилять вимоги до кваліфікації вчителів.

Самі освітяни заспокоюють. Нововведення впровадять лише через три роки – у 2021 році. Наразі рішення Колегії —це первинний документ. Для його впровадження потрібно відпрацювати цілу низку заходів. І вже після того як їх буде здійснено, повинен бути спільний Наказ МОН та Українського центру оцінювання якості освіти.

—Це не остаточне рішення. Воно повинно мати продовження у відповідному наказі. Випускники 2019 року ще матимуть вибір – хто вступатиме у виші з математичним нахилом, обиратимуть математику. Ті, хто бажає навчатись в гуманітарних закладах, обиратимуть історію. Обов’язковість підсумкової атестації з математики вводитимуть тільки у 2021 році, — розповіла у коментарі «Шполяночці+» начальник  відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму Шполянської ОТГ Ірина Каландирець.

За її словами, доцільність посиленого вивчення математики зумовлена низкою наукових досліджень. Адже тут питання не у знанні формул та вмінні лускати, як горіхи, алгебраїчні формули та диференційні рівняння. У ході опанування математичних навичок підсилюється мозкова активність, покращується пам’ять, розвивається вміння логічно мислити. МОН не ставить перед собою завдання зробити з кожної учениці Марію Кюрі або з кожного учня – Рене Декарта. Питання в загальному освітньому рівні.

—Науковці провели дослідження і виявили, що на 10% краще склали українську мову і на 6% краще англійську мову ті учні, які посилено вивчали математику, — каже пані Ірина. — Навіть під час гуманітарного спрямування класу, математика не повинна бути лише дві години на тиждень, це дуже мало. І тоді, я впевнена, загальний освітній рівень випускників стане значно вищим. У наших, шполянських школах, вже третій рік запроваджено спеціалізовані математичні класи і діти стабільно отримують високі бали з навчання.

Тож, наразі нинішнім дев’яти-, десятикласникам не слід хвилюватись. Випробовування математикою чекає лише цьогорічних випускників, які мають бажання та планують навчатись за спеціальностями «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», «Фармація, промислова фармація».

За словами заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, введення фізики або математики як третього профільного предмету є одним із кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику.

— Сучасна доказова медицина — точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою, — зазначає заступник міністра.

 

Сергій Зубатов

DMC Firewall is a Joomla Security extension!