4 жовтня Верховна Рада проголосувала за проект закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №5670-д в першому читанні. За документ проголосував 261 парламентар.

«Вітаю український парламент. Одного дня тут, у залі, ми не змогли зупинити закон Колесніченка-Ківалова. Я робив усе можливе, щоб ми це зробили. Ми чекали того дня, коли знову зможемо вийти і прийняти сучасний європейський закон в нормальній європейській сучасній дискусії», — прокоментував це рішення голова парламенту Андрій Парубій.

У свою чергу Віце-прем'єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, коментуючи подію, написав на своїй сторінці у «ФБ»: «Усі неупереджені люди давно зрозуміли, що українська мова стала одним із основних чинників національної безпеки. При цьому питання функціонування української мови як державної перебуває у цілковитому законодавчому вакуумі, оскільки Україна вже тривалий час не має жодного закону про мову. Ще й зараз можна почути голоси, що, мовляв, «какая разніца на каком язикє» і взагалі, це питання «не на часі» і є справи важливіші. Ні, друзі, немає важливішої справи, бо де є наша мова — там є Україна, а де її немає — там окупація! І саме українська мова є ключовою ознакою новітньої української ідентичності, навіть для багатьох із тих, хто ще досі послуговується російською. Я пригадую як група депутатів, серед яких був і теперішній спікер Андрій Парубій, до крові протистояла ухваленню сумнозвісного мовного закону Януковича. Пригадую, як ми виходили на Мовний Майдан, як боролися за скасування їхнього псевдозакону. І ось сьогодні парламент увімкнув механізм незворотності у прийнятті справжнього Закону про українську мову — його буде ухвалено у цілому. Як будуть здійснені й інші подальші кроки на шляху головного і стратегічного для нашої країни процесу, яким є ДЕКОЛОНІЗАЦІЯ. І ніякий Кремль та його політичні агенти в Україні не змусять нас зійти з цього шляху! Слава Україні!»

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав закон «Про засади державної мовної політики» (так званий закон «Колесніченка-Ківалова») неконституційним через порушення Верховною Радою процедури його розгляду та ухвалення.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd