Степанецькій ОТГ Канівського району у грудні нинішнього року виповниться 2 роки. До її складу увійшло 2 селища та 15 сіл. Нині у цій об’єднаній територіальній громаді є чимало звершень, серед яких — впровадження виробництва брикетів.

— Ми створили комунальне підприємство «СТЕП-АГРОБУД», щоб мати власне виробництво брикетів, здатне забезпечити на опалювальний сезон комунальні заклади, щоб люди мали робочі місця. Також закупили техніку і для асфальтування, і для прочистки снігу. Раніше багато допомоги доводилося просити в спонсорів, а тепер ми стали більш незалежні. До речі, до нас тепер неодноразово звертаються з інших сіл, зокрема, зверталися по грейдеру іншій техніці, — розповідає журналістам під час прес-туру голова громади Олександр Яременко. — Зараз на комунальному підприємстві працює декілька десятків людей. Вони будуть і на техніці працювати, і лінією брикетів займатися.

— Завдання, що перед нами ставляться, виконуємо. За годину плануємо робити 200 кілограмів, за зміну — 1600 кілограмів. Ми плануємо дві зміни. Але все одно не забезпечимо потребами. Може будемо третю зміну робити. Щодо сировини, то пробували липу, але вона занадто «в’яжучий» матеріал. «Б’ємо» шишку. У цілому обрізаємо гілки вздовж доріг, переробляємо насамперед на тирсу, далі вже пресуємо в брикети, — каже директор КП «СТЕП-АГРОБУД» Віктор Падалка.

Що ж, непоганий досвід господарювання там, де натхненники продукують сучасні економічно вигідні ідеї та мають достатньо ресурсів для їх реалізації.

Юрій ГЛАДЕНКО

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd