Навесні, коли Шполянська громада брала на баланс кінотеатр «Космос», було обіцяно зробити в ньому сучасний зал для показу фільмів у 3D-форматі. І ось, нарешті, після тривалої підготовки ця обіцянка почала втілюватись у життя.

Спочатку запросили спеціалістів, які мають досвід створення кінотеатрів фактично з «нуля» — встановлюють обладнання, навчають персонал та в подальшому допомагають заключити договори на дистрибуцію фільмів. Обстеживши будівлю та безпосередньо глядацький зал, були проведені розрахунки щодо доцільності розміщення кінозалу в існуючому глядацькому залі на 550 місць. За умовами дистрібуції фільмів (нових, які йдуть в кінотеатрах по всій країні) – сеанси мають бути декілька разів на день (щодня) та є вимоги до відсоткового наповнення зали.

Тож  постали наступні питання. Як у Шполі наповнити кінозал на 550 осіб принаймні на 20—30% на кожен сеанс? Скільки коштуватиме щоденне опалення цієї зали в холодну пору року? Чи можливо доцільно зменшити глядацький зал?

Ураховуючи, що в кінотеатрі «Космос» наразі найбільший глядацький зал, який є на території громади, він потрібен для проведення культурних масових заходів, концертної діяльності, зборів громадян. Тож зменшувати його було б нерозумно.

Проте спеціалістами була запропонована альтернатива – розмістити кінозал на 40 місць на другому поверсі будівлі, схематичний план можна побачити на малюнку. Саме в такому варіанті можна забезпечити вимоги дистрибуції, опалити приміщення та не зачіпати великої глядацької зали. Але для цього потрібно зробити реконструкцію будівлі.

Ні для кого не секрет, що зараз у приміщенні будівлі немає ні туалетів для глядачів і персоналу, ні гримерок для артистів, ні гардеробної, ані буфету. Приміщення зовсім не адаптоване для людей з особливими потребами. Щоб зробити це все в будівлі, також необхідно проводити реконструкцію.

У квітні міською радою був знайдений підрядник, який зміг виготовити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію. Відповідною організацією спочатку було проведено техобстеження будівлі та надано техзвіт щодо можливості реконструкції взагалі. Далі в роботу включилися архітектори, які розробили план першого та другого поверхів, який ви можете побачити на картинці.

Зараз проектно-кошторисна документація на реконструкцію будівлі кінотеатру «Космос» проходить державну будівельну експертизу. Враховуючи, що клас наслідків проекту — СС3 – на жаль, процес не швидкий. Але до початку весни наступного року міській раді обіцяють, що вся документація буде погоджена та можна буде приступити до виконання ремонтних робіт.

Тож  жителі громади  можуть бути певними, що у міській раді працюють над тим, аби сучасний кінотеатр та концертний зал в Шполянській громаді був.

                                           За інформацією прес-служби Шполянської ОТГ

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd