Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей регіон має сприятливі кліматичні умови. Він багатий на рослинний і тваринний світ, а також рясніє мальовничими лісами та річками – їх тут є 1037. Однак ця природна краса постійно потерпає від діяльності та байдужості людей, які в індустріальних перегонах забувають про збереження довкілля.

Чимало водних ресурсів Черкащини потерпає від нестачі справних очисних споруд та роботи каналізаційних мереж житлово-комунального господарства. Однак основними джерелами забруднення води, як і повітря, лишаються промислові підприємства. Протягом останніх років знизилися викиди в атмосферу. Однак це ймовірніше через зменшення обсягів виробництва та нестабільну роботу більшості підприємств, аніж через впровадження екологічних заходів.

Не додає позитиву екологічній ситуації й велика кількість автомобілів, а також поводження людей з побутовими відходами. На жаль, жителі області не усвідомлюють, що сміття необхідно сортувати, переробляти й елементарно не викидати будь-де. Через це в лісосмугах та на берегах водойм досі бачимо купи сміття.

Та не все, як кажуть, так погано. Наприклад, у місті Черкаси в найбільш популярних місцях для відпочинку встановили урни для роздільного сортування сміття. Контейнери зеленого кольору призначені для скла, жовтого – для пластику, сірого – для змішаних відходів. Тож тепер містяни та гості можуть подбати про чистоту у своєму місті.

А щоб менше потрапляло шкідливих речовин у повітря та воду, підприємствам необхідно встановлювати системи контролю викидів продуктів згорання та освоювати більш ефективні та екологічно безпечні технології, зокрема переорієнтуватись на альтернативну енергетику.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова переконана, що не лише промислова індустрія повинна дбати про чистоту довкілля. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Кожна людина не лише може, а повинна вносити свою частинку в збереження природи. Особисто ви, той хто читає цей пост, можете відмовитись викидати де йому заманеться паперові обгортки від цукерок чи недопалки. Однак, для цього треба зробити найважче – змінити самого себе. У школах дітей навчають викидати сміття лише в призначених для цього місцях, економно використовувати воду тощо. То чому ж ми не хочемо цьому вчити власним прикладом? Ми відповідальні за той світ, у якому в майбутньому житимуть наші діти, а тому повинні робити все для його очищення та збереження. А головне – бути взірцем наслідування для своїх нащадків», – написала Ірина Ванникова.

Кожен із нас може бути екологом, у цьому допомагають і новітні технології. Наприклад, компанія «Google Україна» в Черкасах створила проект «Цифрове перетворення Черкаської області». У його рамках діє Інтерактивний реєстр екологічних проблем Черкаської області. Так, на карті регіону можна не тільки побачити найбільш серйозні порушення в цій сфері, але й самостійно додати інформацію про проблему у своїй місцевості, повідомляє офіційний блог «Google Україна». Тож давайте дбати про чисте майбутнє зараз, не відкладаючи це на потім.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd